scenariusze

Starajcie się również, aby czytając opowieść waszą, smutny się roześmiał, wesołek jeszcze bardziej poweselał, aby się prostaczek nie znudził, wykształcony podziwiał jej pomysłowość, by nie gardził nią człek stateczny, roztropny nie poskąpił jej pochwał.

Cervantes „Don Kichot”, znalezione w „Notatniku spóźnionym”, 25 lutego (sobota) 2012

Snowstory
scenariusz filmu fabularnegoMarcin Grabowski & Sławomir Pstrong

Nie ma złych ludzi, są tylko nieszczęśliwi - to idea „Snowstory”, bajki dla dorosłych, bajki w konwencji komediodramatu, bajki o tym, że rozpamiętywanie przeszłości i układanie sobie na niej życia nie prowadzi do niczego dobrego.

Andrzejada
scenariusz filmu fabularnegoMarcin Grabowski & Sławomir Pstrong

W czerwcu 1989 roku panuje w Polsce podniosła atmosfera nadziei na szybką modernizację. Powszechny optymizm nie dotyczy Andrzeja Regulskiego, który najpierw oblewa maturę, a potem dowiaduje się, że jest adoptowany. Wyrusza więc na poszukiwania biologicznej matki. Szuka jej przez 25 lat.

Dead Dog
scenariusz filmu fabularnego (draft 1.)Marcin Grabowski & Sławomir Pstrong

„Dead Dog” jest historią osadzoną w świecie polityki. Ideę tekstu można zawrzeć w zdaniu, że hipokryzja i  kłamstwo są powszechnymi oraz skutecznymi narzędziami w walce o władzę, które pozbawiają jednak człowieczeństwa.

Wieczór
kawalerski
Sceny ze scenariuszaSławomir Pstrong

„Wieczór kawalerski” jest kinem drogi z gatunku czarnej komedii i kina obyczajowego. Akcja rozgrywa się w Szwecji i w Polsce. Główna myśl historii krąży wokół tezy, że warunkiem międzykulturowego porozumienia jest tolerancja i szacunek wobec narodowych dziwactw.

Klatka
Scenariusz filmuSławomir Pstrong

Projekt „Klatka” jest historią współczesną dziejącą się w Polsce. Jego bohaterką jest dziewczyna, świeża absolwentka Szkoły Filmowej, która pracuje w komercyjnej stacji telewizyjnej nad sensacyjnymi reportażami. Jednym z tematów jest pedofilia.

Wybrane
nowele
ScenariuszSławomir Pstrong

„Wybrane nowele” to zbiór pięciu wizji rzeczywistość przedstawionych w krzywym zwierciadle. Tematem nowel są: teorie spiskowe, dewiacje i ogólna degrengolada współczesnego świata.

Piątek
wieczorem
ScenariuszSławomir Pstrong

„Piątkowy wieczór” to pretekst, aby przedstawić funkcję piątkowego wieczoru we współczesnej kulturze jako momentu totalnego relaksu oraz rozluźnienia zasad. To także okazja, aby pokazać relacje pomiędzy członkami rodziny.

Getto
ScenariuszSławomir Pstrong

Fantasmagoryczna wizja getta w industrialnej scenerii technologii śmierci. Historia podkreślająca temat nienawiści, miłości i zdrady, a właściwie nienawiści prowadzącej do miłości.